1.5SMC36A-AU_R2_000A1
DigiKeys varenummer
3757-1.5SMC36A-AU_R2_000A1TR-ND - Tape & Reel (TR)
3757-1.5SMC36A-AU_R2_000A1CT-ND - Afskåret tape (CT)
3757-1.5SMC36A-AU_R2_000A1DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
1.5SMC36A-AU_R2_000A1
Beskrivelse
TVS DIODE 30.8VWM DO214AB
Producentens standard leveringstid
14 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
49,9V Klemme 30A Ipp TVS – Dioder Overflademontering DO-214AB (SMC)
Kategori
Strøm - Peak impuls (10/1000µs)
30A
Mfr
Effekt - Peak-impuls
1500W (1,5kW)
Serie
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Driftstemperatur
-55°C – 150°C (TJ)
Varestatus
Aktiv
Klasse
Automotive
Type
Zener
Kvalifikation
AEC-Q101
Enkeltrettede kanaler
Spænding - returspænding (Typ)
30,8V
Spænding - Nedbrud (min.)
34,2V
Leverandørs enhedspakning
Spænding - Clamping (maks.) @ Ipp
49,9V