LCA1/0-12-X
DigiKeys varenummer
298-10567-ND
Producenter
Producentens varenummer
LCA1/0-12-X
Beskrivelse
CONN TERM RECT LUG 1/0 AWG #1/2
Producentens standard leveringstid
10 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Terminaler – Firkantede stikforbindelser Kabelsko, Jording 1/0 AWG 1/2 stift
Kategori
Monteringstype
Frithængende (In-Line)
Producenter
Panduit Corp
Terminering
Krympe, Cylinder
Serie
Trådtykkelse
1/0 AWG
Emballage
Bulk
Isolering
Ikke-isoleret
Varestatus
Aktiv
Farve
Pink
Terminaltype
Kabelsko, Jording
Kontaktfinish
Elektro-tin
Stift/tab-størrelse
1/2 stift
Kontaktmateriale
Kobber
Terminaludformning
Enkelt stifthul
Diameter - Cylinder ID
0,390" (9,91mm)
Stifttykkelse
0,120" (3,05mm)
Diameter - Cylinder UD
0,520" (13,21mm)
Længde - Samlet
2,310" (58,67mm)
Diameter - Ring-id
0,530" (13,46mm)
Bredde - Ydre kanter
0,800" (20,32mm)