EV14-6LFB-L
DigiKeys varenummer
298-16774-ND
Producenter
Producentens varenummer
EV14-6LFB-L
Beskrivelse
STRONGHOLD LOCKING FORK TERMINAL
Producentens standard leveringstid
10 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Blå 6 stift Terminaler – Spadestik Krympe 14-16 AWG
Kategori
Trådtykkelse
14-16 AWG
Producenter
Panduit Corp
Isolering
Isoleret
Serie
Funktioner
Stumpsøm, Savtakket terminering
Emballage
Bulk
Farve
Blå
Varestatus
Aktiv
Kontaktfinish
Tin
Terminaltype
Fjeder, Tryklås
Kontaktmateriale
Kobber
Stift/tab-størrelse
6 stift
Isoleringsdiameter
0,170" (4,32mm)
Bredde - Ydre kanter
0,250" (6,35mm)
Materiale - Isolering
Vinyl
Længde - Samlet
0,900" (22,86mm)
Tunge inden for åbning
0,140" (3,56mm)