EDV18-250B-L
DigiKeys varenummer
298-16704-ND
Producenter
Producentens varenummer
EDV18-250B-L
Beskrivelse
STRONGHOLD FEMALE DISCONNECT, VI
Producentens standard leveringstid
10 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
0,250" (6,35mm) Lynkobling Hun 18-22 AWG Krympe Stikforbindelse Ikke-anlægsendeisoleret
Kategori
Terminering
Krympe
Producenter
Panduit Corp
Trådtykkelse
18-22 AWG
Serie
Isolering
Ikke-anlægsendeisoleret
Emballage
Bulk
Monteringstype
Frithængende (In-Line)
Varestatus
Aktiv
Funktioner
Savtakket terminering
Terminaltype
Standard
Farve
Rød
Køn
Hun
Kontaktmateriale
Messing
Stiftbredde
0,250" (6,35mm)
Kontaktfinish
Tin
Stifttykkelse
0,032" (0,81mm)
Isoleringsdiameter
0,150" (3,81mm)
Længde - Samlet
0,810" (20,57mm)