TXS2SA-L-12V
DigiKeys varenummer
TXS2SA-L-12V-ND
Producenter
Producentens varenummer
TXS2SA-L-12V
Beskrivelse
RELAY GEN PURPOSE DPDT 1A 12V
Producentens standard leveringstid
26 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Universal Relæ DPDT (2 Form C) Overflademontering
Kategori
Spoletype
Låsende, Enkelt spole
Producenter
Panasonic Electric Works
Termineringsudformning
Mågevinge
Serie
Forseglings normering
Forseglet - fuldt
Emballage
Rør
Aktiveringsniveau-spænding
9,6VDC
Varestatus
Aktiv
Driftstid
5 ms
Monteringstype
Overflademontering
Frakoblingstid
5 ms
Spolespænding
12VDC
Driftstemperatur
-40°C – 70°C
Kontaktform
DPDT (2 Form C)
Kontaktmateriale
Sølv (Ag), Guld (Au)
Kontaktnormering (Strøm)
1 A
Godkendelsesagentur
BSI, cURus
Switch-spænding
110VDC - maks.
Relætype
Universal
Belastning - Maks omskiftning
110W
Spolemodstand
4.11 kOhms
Spolestrøms
2.9 mA