EZP-V1A156MTB
DigiKeys varenummer
10-EZP-V1A156MTB-ND
Producenter
Producentens varenummer
EZP-V1A156MTB
Beskrivelse
CAP FILM 15UF 10% 1000V RADIAL
Producentens standard leveringstid
17 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
15 µF Filmkondensatorer 1000V (1kV) Polypropylen (PP), Metalliseret Radial - 4 ledere
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
EZP-V1A156MTB Modeller
Driftstemperatur
-40°C – 105°C
Mfr
Monteringstype
Hulmontering
Serie
Pakke/hus
Emballage
Bulk
Størrelse/dimension
1,614" L x 1,181" B (41,00mm x 30,00mm)
Varestatus
Aktiv
Højde - Monteret (maks.)
2,028" (51,50mm)
Kapacitans
Terminering
PC-ben
Tolerance
±10%
Lederafstand
1,476" (37,50mm)
Spændingsklassifikation - DC
1000V (1kV)
Applikationer
DC-link, DC-filtrering
Dielektrisk materiale
Funktioner
Lang levetid, Lav ESR
ESR (ækvivalent seriemodstand)
10.4 mOhms