EVQ-PT9A15
DigiKeys varenummer
P122435TR-ND - Tape & Reel (TR)
P122435CT-ND - Afskåret tape (CT)
P122435DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
EVQ-PT9A15
Beskrivelse
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.02A 15V
Producentens standard leveringstid
14 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Taktile kontakter SPST-NO Aktiveret i top Overflademontering
Kategori
Aktuatorretning
Aktiveret i top
Mfr
Termineringsudformning
J-leder
Serie
Omrids
4,90mm x 4,90mm
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Oplysning
Uden lys
Varestatus
Aktiv
Driftskraft
163gf
Kredsløb
SPST-NO
Funktioner
Trykplade
Switch-funktion
Off-Mom
Driftstemperatur
-20°C – 70°C
Kontaktnormering @ spænding
0,02A @ 15VDC
Switch-vandring
0,25mm
Aktuatortype
Standard
Mekanisk levetid
2000000 cyklusser
Monteringstype
Grundlæggende varenummer
Aktuatorhøjde over PCB, lodret
1,50mm