ETQ-P5M100YFK
DigiKeys varenummer
PCD2437TR-ND - Tape & Reel (TR)
PCD2437CT-ND - Afskåret tape (CT)
PCD2437DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
ETQ-P5M100YFK
Beskrivelse
FIXED IND 10UH 6.7A 37 MOHM SMD
Producentens standard leveringstid
23 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
10 µH Afskærmet Tromlekerne, trådviklet Induktor 6.7 A 37mOhm maks. 2-SMD, J-ledning
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
ETQ-P5M100YFK Modeller
Kategori
Afskærmning
Afskærmet
Mfr
DC-modstand (DCR)
37mOhm maks.
Serie
Klassificeringer
AEC-Q200
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Driftstemperatur
-40°C – 150°C
Varestatus
Aktiv
Induktansfrekvens - Test
100 kHz
Type
Tromlekerne, trådviklet
Monteringstype
Overflademontering
Materiale - Kerne
Pakke/hus
2-SMD, J-ledning
Induktans
Størrelse/dimension
0,335" L x 0,315" B (8,50mm x 8,00mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
0,213" (5,40mm)
Strømklassificering (AMPS)
Grundlæggende varenummer
Strøm - Mætning (Isat)
13A