ERZ-E14A241
DigiKeys varenummer
P15581-ND
Producenter
Producentens varenummer
ERZ-E14A241
Beskrivelse
VARISTOR 240V 10KA DISC 16.5MM
Detaljeret beskrivelse
240 V 10 kA Varistor 1 Kredsløb Hulmontering Skive 16,5mm
Kategori
Varistor-spænding (maks.)
264 V
Strøm - Overstrøm
10 kA
Serie
Energi
168J
Kapacitans @ frekvens
1100 pF @ 1 kHz
Maksimum AC-spænding
150 V
Driftstemperatur
-40°C – 85°C (TA)
Maksimum DC-spænding
200 V
Varistor-spænding (min.)
216 V
Pakke/hus
Skive 16,5mm
Varistor-spænding (Typ)
240 V