ERJ-XGNJ820Y
DigiKeys varenummer
P82AWTR-ND - Tape & Reel (TR)
P82AWCT-ND - Afskåret tape (CT)
P82AWDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
ERJ-XGNJ820Y
Beskrivelse
RES 82 OHM 5% 1/32W 01005
Detaljeret beskrivelse
82 Ohms ±5% 0,03W, 1/32W Chipmodstand 01005 (0402 metrisk) Tykfilm
EDA/CAD-modeller
ERJ-XGNJ820Y Modeller
Temperaturkoefficient
±300ppm/°C
Mfr
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
01005 (0402 metrisk)
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Størrelse/dimension
0,016" L x 0,008" B (0,40mm x 0,20mm)
Modstand
Højde - Monteret (maks.)
0,006" (0,15mm)