ERJ-UP6F2703V
DigiKeys varenummer
10-ERJ-UP6F2703VTR-ND - Tape & Reel (TR)
10-ERJ-UP6F2703VCT-ND - Afskåret tape (CT)
10-ERJ-UP6F2703VDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
ERJ-UP6F2703V
Beskrivelse
RES 270K OHM 1% 1/2W 0805
Detaljeret beskrivelse
270 kOhms ±1% 0,5W, 1/2W Chipmodstand 0805 (2012 metrisk) Anti-svovl, Automotive AEC-Q200, Modstandsdygtig over for impulser Tykfilm
EDA/CAD-modeller
ERJ-UP6F2703V Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,00mm x 1,25mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,028" (0,70mm)