Billede for ERJ-UP6D1502V er ikke tilgængeligt
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
ERJ-UP6D1502V
DigiKeys varenummer
10-ERJ-UP6D1502VTR-ND - Tape & Reel (TR)
10-ERJ-UP6D1502VCT-ND - Afskåret tape (CT)
10-ERJ-UP6D1502VDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
ERJ-UP6D1502V
Beskrivelse
RES 15K OHM 0.5% 1/2W 0805
Detaljeret beskrivelse
15 kOhms ±0,5% 0,5W, 1/2W Chipmodstand 0805 (2012 metrisk) Anti-svovl, Automotive AEC-Q200, Modstandsdygtig over for impulser Tykfilm
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Pakke/hus
0805 (2012 metrisk)
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,00mm x 1,25mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,028" (0,70mm)