ERJ-UP3F68R0V
DigiKeys varenummer
10-ERJ-UP3F68R0VTR-ND - Tape & Reel (TR)
10-ERJ-UP3F68R0VCT-ND - Afskåret tape (CT)
10-ERJ-UP3F68R0VDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
ERJ-UP3F68R0V
Beskrivelse
RES 68 OHM 1% 1/4W 0603
Detaljeret beskrivelse
68 Ohms ±1% 0,25W, 1/4W Chipmodstand 0603 (1608 metrisk) Anti-svovl, Automotive AEC-Q200, Modstandsdygtig over for impulser Tykfilm
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
ERJ-UP3F68R0V Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Pakke/hus
0603 (1608 metrisk)
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,031" B (1,60mm x 0,80mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,022" (0,55mm)