ERJ-U08F2700V
DigiKeys varenummer
10-ERJ-U08F2700VTR-ND - Tape & Reel (TR)
10-ERJ-U08F2700VCT-ND - Afskåret tape (CT)
10-ERJ-U08F2700VDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
ERJ-U08F2700V
Beskrivelse
RES 270 OHM 1% 1/4W 1206
Detaljeret beskrivelse
270 Ohms ±1% 0,25W, 1/4W Chipmodstand 1206 (3216 metrisk) Anti-svovl, Automotive AEC-Q200 Tykfilm
EDA/CAD-modeller
ERJ-U08F2700V Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Størrelse/dimension
0,126" L x 0,063" B (3,20mm x 1,60mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,028" (0,70mm)