ERJ-U02J620X
DigiKeys varenummer
10-ERJ-U02J620XTR-ND - Tape & Reel (TR)
10-ERJ-U02J620XCT-ND - Afskåret tape (CT)
10-ERJ-U02J620XDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
ERJ-U02J620X
Beskrivelse
RES 62 OHM 5% 1/10W 0402
Detaljeret beskrivelse
62 Ohms ±5% 0,1W, 1/10W Chipmodstand 0402 (1005 metrisk) Anti-svovl, Automotive AEC-Q200 Tykfilm
EDA/CAD-modeller
ERJ-U02J620X Modeller
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Størrelse/dimension
0,039" L x 0,020" B (1,00mm x 0,50mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,016" (0,40mm)