ERJ-U01J2R4C
DigiKeys varenummer
10-ERJ-U01J2R4CTR-ND - Tape & Reel (TR)
10-ERJ-U01J2R4CCT-ND - Afskåret tape (CT)
10-ERJ-U01J2R4CDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
ERJ-U01J2R4C
Beskrivelse
RES 2.4 OHM 5% 1/20W 0201
Detaljeret beskrivelse
2.4 Ohms ±5% 0,05W, 1/20W Chipmodstand 0201 (0603 metrisk) Anti-svovl Tykfilm
EDA/CAD-modeller
ERJ-U01J2R4C Modeller
Temperaturkoefficient
-100/ +600ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Størrelse/dimension
0,024" L x 0,012" B (0,60mm x 0,30mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,010" (0,26mm)