ERJ-T06J241V kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Direkte
Panasonic Industry
På lager: 48.935
Panasonic Industry
På lager: 4.620
Vishay Dale
På lager: 167
Vishay Dale
Parametrisk ækvivalent
Stackpole Electronics Inc
Parametrisk ækvivalent
KOA Speer Electronics, Inc.
KOA Speer Electronics, Inc.
YAGEO
240 Ohms ±5% 0,25W, 1/4W Chipmodstand 0805 (2012 metrisk) Automotive AEC-Q200, Modstandsdygtig over for impulser Tykfilm
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
ERJ-T06J241V
DigiKeys varenummer
ERJ-T06J241V-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
ERJ-T06J241V
Beskrivelse
RES SMD 240 OHM 5% 1/4W 0805
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
ERJ-T06J241V Modeller
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,00mm x 1,25mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,028" (0,70mm)