ERJ-S08F1R00V
DigiKeys varenummer
10-ERJ-S08F1R00VTR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
ERJ-S08F1R00V
Beskrivelse
RES 1 OHM 1% 1/4W 1206
Detaljeret beskrivelse
1 Ohms ±1% 0,25W, 1/4W Chipmodstand 1206 (3216 metrisk) Anti-svovl, Automotive AEC-Q200 Tykfilm
EDA/CAD-modeller
ERJ-S08F1R00V Modeller
Temperaturkoefficient
-100/ +600ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Størrelse/dimension
0,126" L x 0,063" B (3,20mm x 1,60mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,028" (0,70mm)