ERJ-PC6B5900V kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Ny hos DigiKey
Billede for ERJ-PC6B5900V er ikke tilgængeligt
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
ERJ-PC6B5900V
DigiKeys varenummer
10-ERJ-PC6B5900VTR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
ERJ-PC6B5900V
Beskrivelse
RES SMD 590 OHM 0.1% 1/4W 0805
Detaljeret beskrivelse
590 Ohms ±0,1% 0,25W, 1/4W Chipmodstand 0805 (2012 metrisk) Automotive AEC-Q200 Tykfilm
Temperaturkoefficient
±25ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Pakke/hus
0805 (2012 metrisk)
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,00mm x 1,25mm)
Effekt (Watt)
Højde - Monteret (maks.)
0,028" (0,70mm)