ERJ-PC3D3163V kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
Panasonic Industry
Ny hos DigiKey
Billede for ERJ-PC3D3163V er ikke tilgængeligt
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
ERJ-PC3D3163V
DigiKeys varenummer
10-ERJ-PC3D3163VTR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
ERJ-PC3D3163V
Beskrivelse
RES SMD 316K OHM 0.5% 1/5W 0603
Detaljeret beskrivelse
316 kOhms ±0,5% 0,2W, 1/5W Chipmodstand 0603 (1608 metrisk) Automotive AEC-Q200 Tykfilm
Temperaturkoefficient
±25ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,031" B (1,60mm x 0,80mm)
Effekt (Watt)
Højde - Monteret (maks.)
0,022" (0,55mm)