ERJ-PB6D6650V
DigiKeys varenummer
P20999TR-ND - Tape & Reel (TR)
P20999CT-ND - Afskåret tape (CT)
P20999DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
ERJ-PB6D6650V
Beskrivelse
RES SMD 665 OHM 0.5% 1/4W 0805
Detaljeret beskrivelse
665 Ohms ±0,5% 0,25W, 1/4W Chipmodstand 0805 (2012 metrisk) Automotive AEC-Q200 Tykfilm
EDA/CAD-modeller
ERJ-PB6D6650V Modeller
Temperaturkoefficient
±50ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,00mm x 1,25mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,028" (0,70mm)