ERJ-PA3D6201V kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
Rohm Semiconductor
På lager: 0
Datablad
6.2 kOhms ±0,5% 0,333W, 1/3W Chipmodstand 0603 (1608 metrisk) Automotive AEC-Q200, Modstandsdygtig over for impulser Tykfilm
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
ERJ-PA3D6201V
DigiKeys varenummer
ERJ-PA3D6201V-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
ERJ-PA3D6201V
Beskrivelse
RES SMD 6.2K OHM 0.5% 1/3W 0603
Detaljeret beskrivelse
Datablad
EDA/CAD-modeller
ERJ-PA3D6201V Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,031" B (1,60mm x 0,80mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,022" (0,55mm)