ERJ-PA2J180X
DigiKeys varenummer
P124537TR-ND - Tape & Reel (TR)
P124537CT-ND - Afskåret tape (CT)
P124537DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
ERJ-PA2J180X
Beskrivelse
RES 18 OHM 5% 1/5W 0402
Detaljeret beskrivelse
18 Ohms ±5% 0,2W, 1/5W Chipmodstand 0402 (1005 metrisk) Automotive AEC-Q200, Modstandsdygtig over for impulser Tykfilm
EDA/CAD-modeller
ERJ-PA2J180X Modeller
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Pakke/hus
0402 (1005 metrisk)
Størrelse/dimension
0,039" L x 0,020" B (1,00mm x 0,50mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,016" (0,40mm)