ERJ-PA2D2870X
DigiKeys varenummer
ERJ-PA2D2870X-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
ERJ-PA2D2870X
Beskrivelse
RES 287 OHM 0.5% 1/5W 0402
Detaljeret beskrivelse
287 Ohms ±0,5% 0,2W, 1/5W Chipmodstand 0402 (1005 metrisk) Automotive AEC-Q200, Modstandsdygtig over for impulser Tykfilm
EDA/CAD-modeller
ERJ-PA2D2870X Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Størrelse/dimension
0,039" L x 0,020" B (1,00mm x 0,50mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,016" (0,40mm)