ERJ-P14J5R6U
DigiKeys varenummer
P5.6ASTR-ND - Tape & Reel (TR)
P5.6ASCT-ND - Afskåret tape (CT)
P5.6ASDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
ERJ-P14J5R6U
Beskrivelse
RES SMD 5.6 OHM 5% 1/2W 1210
Detaljeret beskrivelse
5.6 Ohms ±5% 0,5W, 1/2W Chipmodstand 1210 (3225 metrisk) Automotive AEC-Q200, Modstandsdygtig over for impulser Tykfilm
EDA/CAD-modeller
ERJ-P14J5R6U Modeller
Temperaturkoefficient
-100/ +600ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Størrelse/dimension
0,126" L x 0,098" B (3,20mm x 2,50mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,028" (0,70mm)