ERJ-P08J273V
DigiKeys varenummer
P27KALTR-ND - Tape & Reel (TR)
P27KALCT-ND - Afskåret tape (CT)
P27KALDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
ERJ-P08J273V
Beskrivelse
RES SMD 27K OHM 5% 2/3W 1206
Detaljeret beskrivelse
27 kOhms ±5% 0,667W, 2/3W Chipmodstand 1206 (3216 metrisk) Automotive AEC-Q200, Modstandsdygtig over for impulser Tykfilm
EDA/CAD-modeller
ERJ-P08J273V Modeller
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Størrelse/dimension
0,126" L x 0,063" B (3,20mm x 1,60mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,028" (0,70mm)