ERJ-P08D1603V
DigiKeys varenummer
ERJ-P08D1603V-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
ERJ-P08D1603V
Beskrivelse
RES SMD 160 KOHM 0.5% 2/3W 1206
Detaljeret beskrivelse
160 kOhms ±0,5% 0,667W, 2/3W Chipmodstand 1206 (3216 metrisk) Automotive AEC-Q200, Modstandsdygtig over for impulser Tykfilm
EDA/CAD-modeller
ERJ-P08D1603V Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Pakke/hus
1206 (3216 metrisk)
Størrelse/dimension
0,126" L x 0,063" B (3,20mm x 1,60mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,028" (0,70mm)