ERJ-P06F1820V kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
Panasonic Industry
På lager: 0
Datablad
Parametrisk ækvivalent
Vishay Dale
På lager: 0
Datablad
Rohm Semiconductor
182 Ohms ±1% 0,5W, 1/2W Chipmodstand 0805 (2012 metrisk) Automotive AEC-Q200, Modstandsdygtig over for impulser Tykfilm
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
ERJ-P06F1820V
DigiKeys varenummer
ERJ-P06F1820V-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
ERJ-P06F1820V
Beskrivelse
RES SMD 182 OHM 1% 1/2W 0805
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
ERJ-P06F1820V Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Pakke/hus
0805 (2012 metrisk)
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,00mm x 1,25mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,028" (0,70mm)