ERJ-P06D1652V
DigiKeys varenummer
ERJ-P06D1652V-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
ERJ-P06D1652V
Beskrivelse
RES SMD 16.5 KOHM 0.5% 1/2W 0805
Detaljeret beskrivelse
16.5 kOhms ±0,5% 0,5W, 1/2W Chipmodstand 0805 (2012 metrisk) Automotive AEC-Q200, Modstandsdygtig over for impulser Tykfilm
EDA/CAD-modeller
ERJ-P06D1652V Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,00mm x 1,25mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,028" (0,70mm)