ERJ-P03F5102V kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
Panasonic Industry
På lager: 0
Datablad
51 kOhms ±1% 0,2W, 1/5W Chipmodstand 0603 (1608 metrisk) Automotive AEC-Q200, Modstandsdygtig over for impulser Tykfilm
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
ERJ-P03F5102V
DigiKeys varenummer
ERJ-P03F5102V-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
ERJ-P03F5102V
Beskrivelse
RES SMD 51 KOHM 1% 1/5W 0603
Detaljeret beskrivelse
Datablad
EDA/CAD-modeller
ERJ-P03F5102V Modeller
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Pakke/hus
0603 (1608 metrisk)
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,031" B (1,60mm x 0,80mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,022" (0,55mm)