ERJ-P03F1001V
DigiKeys varenummer
P16018TR-ND - Tape & Reel (TR)
P16018CT-ND - Afskåret tape (CT)
P16018DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
ERJ-P03F1001V
Beskrivelse
RES SMD 1K OHM 1% 1/5W 0603
Detaljeret beskrivelse
1 kOhms ±1% 0,2W, 1/5W Chipmodstand 0603 (1608 metrisk) Automotive AEC-Q200, Modstandsdygtig over for impulser Tykfilm
EDA/CAD-modeller
ERJ-P03F1001V Modeller
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Pakke/hus
0603 (1608 metrisk)
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,031" B (1,60mm x 0,80mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,022" (0,55mm)