ERJ-P03D1540V
DigiKeys varenummer
ERJ-P03D1540V-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
ERJ-P03D1540V
Beskrivelse
RES SMD 154 OHM 0.5% 1/5W 0603
Detaljeret beskrivelse
154 Ohms ±0,5% 0,2W, 1/5W Chipmodstand 0603 (1608 metrisk) Automotive AEC-Q200, Modstandsdygtig over for impulser Tykfilm
EDA/CAD-modeller
ERJ-P03D1540V Modeller
Temperaturkoefficient
±150ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Pakke/hus
0603 (1608 metrisk)
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,031" B (1,60mm x 0,80mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,022" (0,55mm)