ERJ-B2CFR082V
DigiKeys varenummer
10-ERJ-B2CFR082VTR-ND - Tape & Reel (TR)
10-ERJ-B2CFR082VCT-ND - Afskåret tape (CT)
10-ERJ-B2CFR082VDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
ERJ-B2CFR082V
Beskrivelse
RES 0.082 OHM 1W 1206 WIDE
Detaljeret beskrivelse
82 mOhms ±1% 1W Chipmodstand Bred 1206 (3216 metrisk), 0612 Automotive AEC-Q200, Strømregistrering Tykfilm
EDA/CAD-modeller
ERJ-B2CFR082V Modeller
Temperaturkoefficient
0/ +150ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,126" B (1,60mm x 3,20mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,031" (0,80mm)