ERJ-8GEYJ820V
DigiKeys varenummer
P82ETR-ND - Tape & Reel (TR)
P82ECT-ND - Afskåret tape (CT)
P82EDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
ERJ-8GEYJ820V
Beskrivelse
RES SMD 82 OHM 5% 1/4W 1206
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
82 Ohms ±5% 0,25W, 1/4W Chipmodstand 1206 (3216 metrisk) Automotive AEC-Q200 Tykfilm
EDA/CAD-modeller
ERJ-8GEYJ820V Modeller
Funktioner
Automotive AEC-Q200
Mfr
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Pakke/hus
1206 (3216 metrisk)
Varestatus
Ikke til nye design
Størrelse/dimension
0,126" L x 0,063" B (3,20mm x 1,60mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,028" (0,70mm)