ERJ-8BQJ1R6V
DigiKeys varenummer
P17643TR-ND - Tape & Reel (TR)
P17643CT-ND - Afskåret tape (CT)
Producenter
Producentens varenummer
ERJ-8BQJ1R6V
Beskrivelse
RES SMD 1.6 OHM 5% 1/2W 1206
Producentens standard leveringstid
55 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
1.6 Ohms ±5% 0,5W, 1/2W Chipmodstand 1206 (3216 metrisk) Automotive AEC-Q200, Strømregistrering Tykfilm
EDA/CAD-modeller
ERJ-8BQJ1R6V Modeller
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Pakke/hus
1206 (3216 metrisk)
Størrelse/dimension
0,126" L x 0,063" B (3,20mm x 1,60mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,028" (0,70mm)