ERJ-8BQF1R6V
DigiKeys varenummer
P17605TR-ND - Tape & Reel (TR)
P17605CT-ND - Afskåret tape (CT)
P17605DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
ERJ-8BQF1R6V
Beskrivelse
RES SMD 1.6 OHM 1% 1/2W 1206
Producentens standard leveringstid
12 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
1.6 Ohms ±1% 0,5W, 1/2W Chipmodstand 1206 (3216 metrisk) Automotive AEC-Q200, Strømregistrering Tykfilm
EDA/CAD-modeller
ERJ-8BQF1R6V Modeller
Funktioner
Automotive AEC-Q200, Strømregistrering
Mfr
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Pakke/hus
1206 (3216 metrisk)
Størrelse/dimension
0,126" L x 0,063" B (3,20mm x 1,60mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,028" (0,70mm)