ERJ-6RQFR39V
DigiKeys varenummer
P.39DTR-ND - Tape & Reel (TR)
P.39DCT-ND - Afskåret tape (CT)
P.39DDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
ERJ-6RQFR39V
Beskrivelse
RES 0.39 OHM 1% 1/8W 0805
Detaljeret beskrivelse
390 mOhms ±1% 0,125W, 1/8W Chipmodstand 0805 (2012 metrisk) Automotive AEC-Q200, Strømregistrering Tykfilm
EDA/CAD-modeller
ERJ-6RQFR39V Modeller
Temperaturkoefficient
0/ +250ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,00mm x 1,25mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,028" (0,70mm)