ERJ-6BWJR024V
DigiKeys varenummer
P.024ARTR-ND - Tape & Reel (TR)
P.024ARCT-ND - Afskåret tape (CT)
P.024ARDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
ERJ-6BWJR024V
Beskrivelse
RES 0.024 OHM 5% 1/2W 0805
Detaljeret beskrivelse
24 mOhms ±5% 0,5W, 1/2W Chipmodstand 0805 (2012 metrisk) Automotive AEC-Q200, Strømregistrering Tykfilm
EDA/CAD-modeller
ERJ-6BWJR024V Modeller
Temperaturkoefficient
0/ +200ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,00mm x 1,25mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,030" (0,75mm)