ERJ-6BWFR062V
DigiKeys varenummer
P17584TR-ND - Tape & Reel (TR)
P17584CT-ND - Afskåret tape (CT)
P17584DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
ERJ-6BWFR062V
Beskrivelse
RES 0.062 OHM 1% 1/2W 0805
Detaljeret beskrivelse
62 mOhms ±1% 0,5W, 1/2W Chipmodstand 0805 (2012 metrisk) Automotive AEC-Q200, Strømregistrering Tykfilm
EDA/CAD-modeller
ERJ-6BWFR062V Modeller
Temperaturkoefficient
0/ +200ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,00mm x 1,25mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,030" (0,75mm)