ERJ-6BQJ1R6V
DigiKeys varenummer
P17532TR-ND - Tape & Reel (TR)
P17532CT-ND - Afskåret tape (CT)
P17532DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
ERJ-6BQJ1R6V
Beskrivelse
RES SMD 1.6 OHM 5% 1/3W 0805
Producentens standard leveringstid
12 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
1.6 Ohms ±5% 0,333W, 1/3W Chipmodstand 0805 (2012 metrisk) Automotive AEC-Q200, Strømregistrering Tykfilm
EDA/CAD-modeller
ERJ-6BQJ1R6V Modeller
Funktioner
Automotive AEC-Q200, Strømregistrering
Mfr
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Pakke/hus
0805 (2012 metrisk)
Varestatus
Aktiv
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,00mm x 1,25mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,028" (0,70mm)