ERJ-6BQF1R5V
DigiKeys varenummer
P15992TR-ND - Tape & Reel (TR)
P15992CT-ND - Afskåret tape (CT)
P15992DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
ERJ-6BQF1R5V
Beskrivelse
RES SMD 1.5 OHM 1% 1/3W 0805
Detaljeret beskrivelse
1.5 Ohms ±1% 0,333W, 1/3W Chipmodstand 0805 (2012 metrisk) Automotive AEC-Q200, Strømregistrering Tykfilm
EDA/CAD-modeller
ERJ-6BQF1R5V Modeller
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,00mm x 1,25mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,028" (0,70mm)