ERJ-3EKF3921V
DigiKeys varenummer
P3.92KHTR-ND - Tape & Reel (TR)
P3.92KHCT-ND - Afskåret tape (CT)
P3.92KHDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
ERJ-3EKF3921V
Beskrivelse
RES SMD 3.92K OHM 1% 1/10W 0603
Detaljeret beskrivelse
3.92 kOhms ±1% 0,1W, 1/10W Chipmodstand 0603 (1608 metrisk) Automotive AEC-Q200 Tykfilm
EDA/CAD-modeller
ERJ-3EKF3921V Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,031" B (1,60mm x 0,80mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,022" (0,55mm)