ERJ-2RKF2740X
DigiKeys varenummer
P274LTR-ND - Tape & Reel (TR)
P274LCT-ND - Afskåret tape (CT)
P274LDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
ERJ-2RKF2740X
Beskrivelse
RES SMD 274 OHM 1% 1/10W 0402
Detaljeret beskrivelse
274 Ohms ±1% 0,1W, 1/10W Chipmodstand 0402 (1005 metrisk) Automotive AEC-Q200 Tykfilm
EDA/CAD-modeller
ERJ-2RKF2740X Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Størrelse/dimension
0,039" L x 0,020" B (1,00mm x 0,50mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,016" (0,40mm)