ERJ-2RHD241X
DigiKeys varenummer
P15986TR-ND - Tape & Reel (TR)
P15986CT-ND - Afskåret tape (CT)
P15986DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
ERJ-2RHD241X
Beskrivelse
RES SMD 240 OHM 0.5% 1/16W 0402
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
240 Ohms ±0,5% 0,063W, 1/16W Chipmodstand 0402 (1005 metrisk) Automotive AEC-Q200 Tykfilm
EDA/CAD-modeller
ERJ-2RHD241X Modeller
Temperaturkoefficient
±50ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Varestatus
Forældet
Størrelse/dimension
0,039" L x 0,020" B (1,00mm x 0,50mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,016" (0,40mm)