ERJ-2BQFR82X
DigiKeys varenummer
P.82AKTR-ND - Tape & Reel (TR)
P.82AKCT-ND - Afskåret tape (CT)
P.82AKDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
ERJ-2BQFR82X
Beskrivelse
RES 0.82 OHM 1% 1/6W 0402
Producentens standard leveringstid
12 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
820 mOhms ±1% 0,167W, 1/6W Chipmodstand 0402 (1005 metrisk) Automotive AEC-Q200, Strømregistrering Tykfilm
EDA/CAD-modeller
ERJ-2BQFR82X Modeller
Funktioner
Automotive AEC-Q200, Strømregistrering
Mfr
Temperaturkoefficient
0/ +250ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Pakke/hus
0402 (1005 metrisk)
Varestatus
Aktiv
Leverandørs enhedspakning
Modstand
Størrelse/dimension
0,039" L x 0,020" B (1,00mm x 0,50mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,016" (0,40mm)