ERJ-1GEF5361C
DigiKeys varenummer
P5.36KABTR-ND - Tape & Reel (TR)
P5.36KABCT-ND - Afskåret tape (CT)
Producenter
Producentens varenummer
ERJ-1GEF5361C
Beskrivelse
RES SMD 5.36K OHM 1% 1/20W 0201
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
5.36 kOhms ±1% 0,05W, 1/20W Chipmodstand 0201 (0603 metrisk) Tykfilm
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
ERJ-1GEF5361C Modeller
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Mfr
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
0201 (0603 metrisk)
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Leverandørs enhedspakning
Varestatus
Forældet
Størrelse/dimension
0,024" L x 0,012" B (0,60mm x 0,30mm)
Modstand
Højde - Monteret (maks.)
0,010" (0,26mm)