ERJ-12SF2740U
DigiKeys varenummer
P274ACTR-ND - Tape & Reel (TR)
P274ACCT-ND - Afskåret tape (CT)
P274ACDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
ERJ-12SF2740U
Beskrivelse
RES SMD 274 OHM 1% 3/4W 2010
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
274 Ohms ±1% 0,75W, 3/4W Chipmodstand 2010 (5025 metrisk) Automotive AEC-Q200 Tykfilm
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
ERJ-12SF2740U Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Varestatus
Ikke til nye design
Størrelse/dimension
0,197" L x 0,098" B (5,00mm x 2,50mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,028" (0,70mm)