ERA-8AED4991V
DigiKeys varenummer
10-ERA-8AED4991VTR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
ERA-8AED4991V
Beskrivelse
RES 4.99K OHM 0.50% 1/8W 1206
Detaljeret beskrivelse
4.99 kOhms ±0,5% 0,25W, 1/4W Chipmodstand 1206 (3216 metrisk) Automotive AEC-Q200 Tyndfilm
Temperaturkoefficient
±25ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Størrelse/dimension
0,126" L x 0,063" B (3,20mm x 1,60mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,028" (0,70mm)