ERA-8AEB2612V
DigiKeys varenummer
P26.1KBCTR-ND - Tape & Reel (TR)
P26.1KBCCT-ND - Afskåret tape (CT)
P26.1KBCDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
ERA-8AEB2612V
Beskrivelse
RES SMD 26.1K OHM 0.1% 1/4W 1206
Detaljeret beskrivelse
26.1 kOhms ±0,1% 0,25W, 1/4W Chipmodstand 1206 (3216 metrisk) Automotive AEC-Q200 Tyndfilm
EDA/CAD-modeller
ERA-8AEB2612V Modeller
Temperaturkoefficient
±25ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Størrelse/dimension
0,126" L x 0,063" B (3,20mm x 1,60mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,028" (0,70mm)