ERA-6AEB8252V
DigiKeys varenummer
P82.5KDATR-ND - Tape & Reel (TR)
P82.5KDACT-ND - Afskåret tape (CT)
P82.5KDADKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
ERA-6AEB8252V
Beskrivelse
RES SMD 82.5K OHM 0.1% 1/8W 0805
Detaljeret beskrivelse
82.5 kOhms ±0,1% 0,125W, 1/8W Chipmodstand 0805 (2012 metrisk) Automotive AEC-Q200 Tyndfilm
EDA/CAD-modeller
ERA-6AEB8252V Modeller
Temperaturkoefficient
±25ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,00mm x 1,25mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,024" (0,60mm)